Startlister

Her følger startlister til alle felterne ved Bilka 6-dagesløb 2019.

Det professionelle 6-dagesfelt

1 Yoeri Havik (NED)/Win Stroetinga (NED) – Bilka
2 Melvin Van Zijl (NED)/Roy Pieters (NED) – JMV Cables
3 Andreas Müller (AUT)/Andreas Graf (AUT) – PO Nielsen
4 Anders Oddli (NOR)/Sebastian Lander (DEN) – Sweetdeal
5 Sebastin Schmiedel (GER)/Moritz Malcharek (GER) – Bilhuset Laursen
6 Hans Pirius (GER)/Moritz Augenstein (GER) – Milwaukee
7 Oliver Wulff Frederiksen/Michael Mørkøv – Lundbæk & Hansen
8 Achim Burkart (GER)/Matias Malmberg (DEN) – Rytger
9 Theo Reinhardt (GER)/Marc Hester (DEN) – Address
10 Bartosz Rudyk (POL)/Szymon Krawczyk (POL) – Mogens Lind
11 Adrian Teklinski (POL)/Lucas Liss (GER) – Fog
12 Daniel Staniszewski (POL)/Wojcieh Pszczolarski (POL) – SCO
13 Raymon Kreder (NED)/Michel Kreder (NED) – Jensen Skilte
14 Christian Grasmann (GER)/Jesper Mørkøv (DEN) – Bilka Vores
15 Andreas Kron (DEN)/Andreas Stokbro (DEN) – Bilka Princip
16 Kenny De Ketele (BEL)/Moreno De Pauw (BEL) – Bilka

 

Mini 6-dagesløb, Mogens Lind:

1 Conrad Haugsted/Noah Wulff
2 Anton Larsen/Daniel Weis
3 Sebatian Søndergaard/Nicolai Borum
4 Patrick Frydkjær/Marius Hobolth
5 Mathilde Estvan-Slonina/Victoria Lund
6 Astrid Bjørn Sørensen/Peter Bheki
7 Theodor Storm/Magnus Ritz
8 August Birk Hundt/Jonathan Aagaard Hansen
9 Noah Skov Nielsen/Victor Vad
10 Emil Therkildsen/Malte Hansgaard
11 Liva Kornval/Adam Brandt
12 Miranda Helberg/Nicolina Hansen (SWE)
13 Oscar Skovgaard/Jakob Falk
14 Mille Bidstrup/Liv Aasvang

Føtex 6 Dages Cup:

1 Oliver Heine/Frederik Erringsø
2 Tobias Svarre/Konrad Busk
3 Emil Schandorff/Nikolaj Mengel
4 Marcus Sander Hansen/Frederik Egehus
5 Nicolai Wandahl/Mathias Møller Jørgensen
6 Sebastian Juul/Rasmus Rauch Jensen
7 Anders Fynbo/Arne Birkemose
8 Carl Frederik Bevort/Frederik Bjørn Sørensen
9 Phillip Mathiesen/Gustav Wang
10 Oliver Søholm /Oliver B. Søndergaard
11 Oskar Palm (SWE)/Martin Mollerup
12 Lucas Gude/Marckus Njor
13 Sebastian Roer Iversen/Kasper Andersen
14 Mathias Larsen/Kristian Egholm
15 Benjamin Hertz/Adam Holm Jørgensen
16 Rasmus Perto/Magnus Krickau
17 Nichlas Eberhardt/Mathias Lindberg
18 Thor Mørup Prødel/Kristian Hessel

VRS Ladies Cup:
1 Amy Elizabeth King (GBR)/Tusnelda Maria Svanholmer (DEN)
2 Trille Reichel (DEN)/Laura Auerback-Lind (DEN)
3 Ellie Russell (GBR)/Anna Docherty (GBR)
4 Rebecca Raybould (GBR)/Jess Roberts (GBR)
5 Lauren Dolan (GBR)/Jenny Holl (GBR)
6 Lena Mettraux (SUI)/Michelle Andres (SUI)
7 Amalie Winter Olsen (DEN)/Michelle Lauge (DEN)
8 Tessa Dijksman (NED)/Josefine Huitfeldt (DEN)